Domů » Blog » Zamyšlení na téma sluchátka

Zamyšlení na téma sluchátka

Nechci, aby to vyznělo jako recenze jakýchkoliv sluchátek, ale chci se podělit o mé vlastní dlouholeté zkušenosti a že mi rukama prošlo skutečně velké množství nejrůznějších sluchátek od low-end z Číny za 30 korun, až po studiové high-end sluchátka za 30 tisíc korun.

Sluchátka jsou obecně šikovná věc. Chcete mít soukromí? Chcete si vychutnat muziku a nikoho tím neobtěžovat? Chcete si zkrátit čas ve vlaku nebo v čekárně? Přeskočím dobu, kdy jsme se nám zamotával drát od sluchátek nebo přestávaly hrát díky užvejkanému drátu u konektoru. Dneškem vládne bezdrátové spojení. No ale teď jaká sluchátka.

SLUCHÁTKA DO UŠÍ. Chcete být nenápadní a mít sluchátka v maličké krabičce v kapse? Mimochodem, v té krabičce se sluchátka dobíjejí. Jsou tu pecky nebo špunty. Pro vysvětlení: pecky jen tak visí v boltci, kdežto špunty skutečně zašpuntují zvukovod. Má to své nevýhody. Pecky a špunty mají díky velikosti menší dosah. Neslyšíte přijíždět tramvaj a při běhání neslyšíte auta, což může být nebezpečné. Komu pecky ani špunty nedrží v uchu, je tu varianta sluchátek ZA UŠI, tedy s poutkem okolo ucha. Ta vám nespadnou.

SLUCHÁTKA PŘES HLAVU. Tady je výběr skutečně široký. Jsou sluchátka otevřená, uzavřená, s mikrofonem, s potlačením vnějšího zvuku atd. Pricip je jasný: na hlavě máte konstrukci, která drží oba měniče na vašich uších. Hlavní rozdíl je, zda měniče jen tak leží na uších nebo zda uzavřou celé ucho. Tady se dá tušit, že kvalita zvuku má ty nejvyšší ambice.

SLUCHÁTKA NA LÍCNÍ KOSTI. Tak to je specialita. Jak už název napovídá, sluchátka se nedávají ani do ucha, ani přes ucho, ale měnič leží na lícní kosti a oba měniče jsou propojeny za hlavou. Má to své výhody i nevýhody. Výhodou je, že slyšíte vše z okolí a zároveň můžete nerušeně poslouchat rádio či audioknihu. Nevýhodou je kvalita zvuku, žádné Hi-Fi nečekejte.

Sluchátka na lícní kostiSluchátka na lícní kosti - Niceboy HIVE bones 3

Já to mám tak, že když si chci poslechnout doma kvalitní hudbu, sáhnu po uzavřených sluchátkách přes hlavu. Na cesty si beru sluchátka za uši, protože mi špunty ani pecky díky úzkým zvukovodům nedrží a když chci u poslechu audioknih něco dělat, skutečně ideální jsou sluchátka na lícní kosti.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace