Domů » Blog » Věci

Věci

Když byste dostali hodinu na to, abyste si sbalili věci na cestu a byli omezení jen jedním kufrem, co byste si vzali s sebou? Má to však jeden háček, nejde o cestu na týden nebo měsíc, ale o cestu bez návratu.

Většina lidí začne svůj seznam v šatně, tedy oblečením a už tady nastává první problém: tam, kam pojedu je zima nebo teplo? Tedy začneme se spodním prádlem, ponožkami, domácím oblečením, sportovním oblečením, oblečením do zimy a co boty, kolik a jakých bot? Pak většinou přijdou na řadu doklady, peníze, notebook, telefon, fotoaparát, nabíječky, kabely atd a to už jsme na hranici možností kufru.

Všimli jste si toho, jak se postupem času obklopujeme více či méně důležitými věcmi? Potřebujeme pár kousků nábytku, ať už do kuchyně, ložnice, obýváku nebo koupelny. V kuchyni potřebujeme v něčem vařit, potřebujeme talíře, nože, příbory, mixéry, mikrovlnky, trouby a spoustu dalšího harampádí. V ložnici se neobejdeme bez ložního prádla, polštářů a dek a koupelna se během pár let stane slušným skladem drogerie.

Pak tu máme zábavu a sport: modeláři, rybáři, horolezci, potápěči, kola, lyže, běžky, přeskáče atd. Dále tu máme kousek zahrady a to znamená nějaké to ruční a elektrické nářadí. A co auto nebo dvě auta a jejich zimní a letní kola? A také spousta dalšího nářadí potřebného na spravování výše jmenovaných věcí? Zkrátka přibývá to rychle a ne všechny pochopitelně používáme pravidelně. Na něco sáhneme jednou ročně, na něco jen občas a pak je tu spousta věcí, na které jsme nesáhli několik let, ale vyhodit to prostě nejde...

Tak si říkám v téhle souvislosti, jestli na tom nejsou lépe ti indiáni, kteří nic nemají, nic nechtějí vlastnit a vlastně ani přesně nechápou vlastnické poměry třeba k půdě. Dost možná proto jsou tak veselí a šťastní, protože se neobklopují věcmi, které by jim v konečném důsledku dělaly jenom starosti. Ale abychom se vrátili k původní myšlence: možná by bylo opravdu nejlepší si sbalit jen těch pár nejnutnějších věcí a pak bychom zjistili, co všechno okolo nás bylo zbytečné.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace