Domů » Blog » Poprvé v kruzích

Poprvé v kruzích

Kruhy v obilí nebo obecněji agrosymboly se objevují na zemi již mnoho století a existuje také mnoho vysvětlení jejich vzniku. Jsem přesvědčen o tom, že o jejich existenci slyšel alespoň okrajově každý, ale málokdo se jimi zabývá hlouběji a raději se spokojí s jednoduchým a přijatelným vysvětlením, že za jejich vznikem stojí nějací vtipálci s prknem a provázkem. Samozřejmě, že nelze vyloučit, že o tvorbu něčeho takového někdo pokusí, ale člověkem vytvořené agrosymboly lze jednoduše odhalit. Je zdokumentováno, že kruhy v obilí vznikají během jen několika desítek vteřin a jejich vznik doprovází elektromagnetický výboj, záření a rychlý pohyb světel těsně nad zemí. Není bez zajímavosti, že po Anglii je právě Česká republika místem nejčastějšího výskytu agrosymbolů. 27.července 2015 jsem zaznamenal vznik nového agrosymbolu nedaleko Jihlavy a protože jsem měl cestu kolem, vydal jsem se jej prohlédnout na vlastní oči a pokusit se zjistit vše, co je možné na místě zdokumentovat. Tento agrosymbol se nacházel mezi obcemi Bílý Kámen a Vyskytná nad Jihlavou a jeho existenci zjistil pilot nedalekého letiště. Jinak by asi agrosymbol skončil pod koly kombajnu… První snímek pochází právě z letadla, já to štěstí vidět tento agrosymbol z výšky neměl.

Letecký snímek, jediný, který jsem nepořídilLetecký snímek, jediný, který jsem nepořídil

Přístupovou cestu k agrosymbolu jsem zvolil tak, jako mnozí další, kolejí po traktoru, kde obilí neroste. Přeci jen, nikdo nechce zbytečně ničit zemědělské plodiny… Nebýt toho, že jsem měl souřadnice agrosymbolu v turistické navigaci, vůbec bych jej nenašel. Blížil jsem se k němu shora, z kopce dolů a první náznak kruhů jsem viděl až tak 70m od něj. První dojem byl, jak přesně jsou jednotlivé kruhy vykrouženy do obilí, jak jsou hrany ostré, „neokousané“ a jak přesně na sebe navazují.

Formace jednotlivých kruhůFormace jednotlivých kruhů

Klasy v každém kruhu působí dojmem, jako byly ohnuty najednou, není vidět žádný začátek či konec. Všechny klasy ve všech kruzích ležely ve směru hodinových ručiček. Agrosymbol měl tvar noty nebo stočené housenky, kde má prostřední kruh největší průměr a na obě strany se kruhy zmenšují. Já jsem jich napočítal na jednu stranu 5 a na druhou stranu 7, ale je možné, že jich bylo víc. Prvním důkazem, že agrosymbol nevytvořil člověk, je stav klasů. Jednotlivá stébla jsou ohnutá bez toho, že by se z nich vysypalo zrní.

Jeden kruhJeden kruh

Toto lze potvrdit, i když pohybem lidí v kruzích už bylo mnoho zrníček na zemi. Dále jsou některé klasy nad zemí ohnuté těsně u kolínka nebo přímo v něm a to takovým způsobem, že ohyb je pevný a ohyb nelze vrátit. V ohybu je patrný vliv tepla nebo nějakého záření, zlom je vysušený a popraskaný.

Klas ohnutý v kolénkuKlas ohnutý v kolénku

Středy kruhů jsou neporušené, nikde žádné stopy po nějakém kolíku či něčem podobném. Nelze si představit, že by někdo ve snaze vykroužit v poli přesný kruh, nevyužil nějaký středový kolík a neporušil tak kompaktně vysušenou hlínu na povrchu.

Neporušený střed kruhuNeporušený střed kruhu

Často se zmiňuje, že v kruzích v obilí nefunguje elektronika, telefon či další zařízení. Toto jsem nezaznamenal. Telefon, navigace i fotoaparát byly bez problémů. Jediné, co mohu subjektivně popsat, byl jakýsi podivný pocit tísně či tlaku na hrudníku. Ale to je poplatné tomu, jak je kdo citlivý a schopný vnímat vnější energie. Z mého, tedy čistě subjektivního pohledu, agrosymbol nemohl vzniknout lidskou rukou, ale spíše působením nějaké energie nebo magnetických vln. Co to bylo a co má agrosymbol vlastně znamenat, to zůstává nevysvětleno. Ale přiznám se, že jsem podobný symbol už někde viděl…

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace