Domů » Blog » Outlook nejde spustit

Outlook nejde spustit

Když nejde pošta, je to jako stejné, jako když ztratíte klíče od schránky. Pošta tam je, ale vy se k ní nemůžete dostat. Ale teď k té elektronické poště. Od té doby, co používám celý Microsoft Office 365, přešel jsem na Outlook, i když vím, že lze používat spoustu jiných nástrojů, třeba populární Thunderbird.

Z ničeho nic, přestal Outlook pracovat. Přesněji řečeno - na obrazovce se objeví informační okno s popisem, že probíhá spuštění a pak nic, okno zhasne, pošta není. No a tak začenete googlit, hledat rady a najdete jich spoustu, od jednoduchých až po bizardní, které radí přeinstalovat Office či jen Outlook nebo přeinstalovat rovnou celé Windows, případně vyhodit notebook z okna.

Částečně dobrá zpráva je, pokud lze Outlook spustit v nouzovém režimu: před kliknutím na ikonu stiskněte a držte CTRL nebo do příkazového řadku napište "Outlook.exe /safe". Dále je dobré najít v adresáři, kde je nainstalován Office, najít a spustit SCANPST.EXE a provést údržbu datového souboru Outlooku.

Mě nepomohlo ani jedno, ani druhé a tak jsem začal pátrat dál a zjistil jsem, že problémem by mohl být některý z doplňků, který způsobí zhroucení programu a hned napoprvé jsem byl úspěšný: žába na prameni je icloud, který jsem zakázal a bylo to. Pak si člověk uvědomí, čeho všeho byl na začátku řešení problému schopen.

Jak se doplněk zakáže? V Outlooku kliknětě na "soubor", poté na "možnosti". V "možnostech" najděte doplňky, poté "spravovat doplňky modelu COM" a objeví se tabulka, kde zaškrtnete nebo odškrtnete příslušný doplněk. Třeby tyhle řádky pomohou někomu v pátrání, proč nejde spustit Outlook...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace