Domů » Blog » Jak jsem měl radost, že jsem ušetřil dva tisíce

Jak jsem měl radost, že jsem ušetřil dva tisíce

Nic nevydrží věčně, ani ty plíce, jak říká Václav Hrabě. Stejně jsou na tom tiskárny. Nějak ze zvyku stále nakupuji tiskárny vyhlášené značky HP. Barevný multifunkční laser s kopírkou a skenerem pro domácí užití. Když jste se službami nějakého zařízení určité značky spokojeni, zkrátka zůstanete u té značky. Vydrží mnoho let a spíš než technicky, zestárne jen morálně. Háček je ovšem v tom, že všechny tonery stojí téměř tolik, co nová tiskárna. Výrobce to řeší tak, že si s novou tiskárnou zakoupíte takzvané startovací tonery, které mají několikanásobně kratší životnost. Takže zanedlouho po nákupu nové tiskárny začnete řešit nákup nových plnohodnotných tonerů. Když jsem našel nabídku sady tonerů, které jsou o dva tisíce levnější, než sada originální, zajásal jsem. Mimo jiné proto, že dodavatel zaručuje a garantuje stejnou funkčnost. Zcela úmyslně nebudu jmenovat tohoto dodavatele, ale je to tentýž, který se vám snaží díky neustálému opakování svého názvu v reklamách v rádiích vytlouct mozek z hlavy.

Pár měsíců vše fungovalo normálně, až se začaly na papírech objevovat černé pruhy. Oukej, říkám si, stane se, ofotil jsem tyto papíry a štítek toneru a odeslal. Ke cti dodavatele musím říct, že aniž bych své počínání považoval za reklamaci, do týdne mi přišel nový černý toner.

To ovšem není vše, to bych to tu nepsal. Uplynuly další asi dva měsíce a na tištěných papírech ze začaly objevovat pruhy z purpurových drobků. Tedy opět, ofotím, pošlu, reklamace uznána, mám nový purpurový toner.

No a tak si říkám, je to náhoda? Dva vadné tonery ze čtyřech? Vyplatí se ušetřit za neznačkové tonery? Myslím si, že už vím.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace